top of page

Еколого-натуралістичний напрям

Основні завдання еколого-натуралістичного напряму виховної роботи передбачають:

- здобуття знань щодо принципів сталого розвитку, зокрема з питань здорового способу життя, прав людини, збереження довкілля, цінностей громадянського суспільства, життя й діяльність людини в такому суспільстві;

 - уміння системно застосовувати екологічні знання і надпредметні уміння для самостійної і колективної діяльності при вирішенні соціально значущих завдань щодо розв’язання екологічних проблем відповідно до ідей сталого розвитку;

- розвиток екологічного мислення, творчого потенціалу, творчих здібностей, потреби у творчій самореалізації та духовному самовдосконаленні;

- уміння переносити знання в нову життєву ситуацію та застосовувати їх;

- формування екологогічних цінностей, відповідальне ставлення до своїх громадянських прав і обов’язків, формування громадянської відповідальності;

- потреби у професійному самовизначенні, самоосвіті та саморозвитку, готовності до неперервної освіти.

Гуртки
еколого-натуралістичного напряму

Взаємодія суспільства з природою є найголовнішою умовою існування людства. Екологічна освіта і виховання дітей та підлітків на сучасному етапі - невід'ємна частина всієї системи освіти.

Свідоме і бережливе ставлення кожної людини до природи можливе тільки при наявності екологічної культури, широких екологічних знань, які повинні формуватись, починаючи з дитинства. Знання екологічних норм, закономірностей розвитку природи, знайомства з загадковим світом тварин, рослин, з особливостями їх поведінки, проблемами, які виникають в їх житті, дуже часто з вини людини, дадуть можливість кожному відчути особисту відповідальність за майбутнє природи.

Відвідуючи гуртки еколого-натуралістичного профілю діти та підлітки глибше оволодівають основами наук, які вивчають у школі, поповнюють та розширюють свої знання про природу, її багатства, ознайомлюються з різними галузями сільськогосподарського виробництва, різноманітними професіями, ведуть науково-дослідну роботу.

Головною метою діяльності гуртків та творчих об’єднань еколого-натуралістичного напряму є формування, розвиток та засвоєння системи знань з природознавства, країнознавства, основ біології, зоології, екології та опанування практичними уміннями та навичками. А також залучення вихованців до догляду за рослинами та тваринами, природоохоронної діяльності, формування оцінних суджень про роль природи у житті людини, виховання гуманного та відповідального ставлення до живої природи, формування екологічної культури вихованців, активізація пізнавальної активності та розвиток творчих здібностей вихованців.

Провідною метою діяльності гуртків та творчих об’єднань еколого-натуралістичного напрямку є поглиблення, систематизація та удосконалення знань, практичних вмінь та навичок з природничих дисциплін, створення середовища для саморозвитку, самореалізації, соціалізації та професійного самовизначення вихованців.

Навчання в гуртках та творчих об’єднаннях еколого-натуралістичного напряму вищого рівня передбачає глибоку спеціалізацію в межах обраного профілю, що дозволяє ефективно та цілеспрямовано вирішувати проблеми професійної орієнтації учнів.

bottom of page