top of page

Музей історії та етнографії

Робота музею організована на принципах самоврядування. Чинним керівним органом музею є Рада музею. До її складу входять голова ради музею ЦДЮТ Шевчук А.Б., завідувач відділу, педагоги ЦДЮТ: Кречетова Ю.В., завідувач організаційно-масового відділу, Хрієнко Н.Г., методист художньо-естетичного напряму, Афтінюк Л.В., керівник гуртка, Шевчук І.Б., керівник гуртка.

В музеї етнографії на даний час згідно з інвентарною книгою  нараховується 219 експонатів (оригінали та копії) які оформлені в 4 експозиції, а зокрема : «Світлиця», «Вироби з глини», «Українська вишивка», «Український костюм».

Розділи музею тісно пов`язані між собою . Експозиції  відображають особливості побуту та народної творчості нашого краю. Серед експонатів чільне місце посідають предмети селянського побуту, меблі, зразки одягу, посуд, знаряддя праці, рушники, рядна, вишиті картини тощо. Значну частину кімнати займає піч із різноманітним необхідним господині начинням. Жердка з одягом, мисник, стіл, лави, в кутку -  ікони, лампадка, на стінах -  рушники. І над усім цим- духмяний запах висушених трав і квітів.

Музей став місцем залучення дітей до духовних скарбів українського народу, формування у них почуття любові до рідного краю. Однією із активних форм роботи музею є майстер-класи. Було започатковано таку форму роботи як родинні майстер-класи. Такі майстер-класи  вже стали традицією і проходять  третій рік поспіль.

Музей відкриває перед вихованцями життєву мудрість та витончену поезію українських свят та обрядів. З великим інтересом діти відвідують заходи у музеї.

Експонати музею етнографії використовуються в освітньому процесі, експонуються на виставках, використовуються і під час проведення районних, міських заходів, присвячених народним звичаям та обрядам («Свято Покрови», «Українські вечорниці», « В гості до святого Миколая»).

Графік роботи: понеділок 08.30-12.30

                             вівторок 08.30-12.30

                             середа 08.30-12.30

                             четвер 08.30-12.30

Музей історії та етнографії при ЦДЮТ Металургійного району є складовою системи національного виховання, яка успішно реалізується в закладі.

Законодавчою базою діяльності музею є Конституція України, Закони України «Про освіту», «Про музеї та музейну справу», Положення про музей при закладі освіти Міністерства освіти і науки України та власне Положення про музей.

Музей є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь. Призначення музею – вивчення духовної культури нашого народу. Дуже важливим є збереження та популяризація унікальних духовних надбань нашого народу, його історико-культурних реліквій. Здатність зберігати і примножувати свою культурну спадщину свідчить про зрілість і розвиненість будь-якої нації, тому в умовах сьогодення великого значення набуває робота музею.

Метою роботи музею є:

  • формувати в учнів активну життєву позицію;

  • сприяти загальному розвитку і розширенню кругозору учнів, вихованню в них пізнавальних інтересів, дослідницьких нахилів;

  • розширювати зміст навчально-виховного процесу;

  • залучати учнів до активної участі у збереженні і популяризації серед населення пам`яток матеріальної та духовної культури нашого народу.

05.10.21 В рамках освітньо-виховного проекту "Барвиста спадщина" на базі музею історії та етнографії при ЦДЮТ прийшов майстер- клас для керівників гуртків ДПМ "Виріб з солоного тіста за мотивами робіт Євгенії Гопчинської", який провела керівник гуртка " Берегиня" Зорочкіна О.Б.

Оглядова екскурсія музею історії та етнографії ЦДЮТ, підготував культорганізатор Анатолій Калляніков.

bottom of page