top of page

Туристсько-краєзнавчий напрям

Туристсько-краєзнавча робота є одним з ефективних та потужних засобів, що сприяє гармонійному розвитку підростаючого покоління, формуванню всебічно розвиненої особистості, свідомого громадянина, який поєднує в собі духовне багатство, моральну чистоту і фізичну досконалість. Виходячи з багаторічних напрацювань та набутого досвіду, саме туристсько-краєзнавча робота сприяє формуванню і розвитку соціально-зрілої творчої особистості з усвідомленою громадською позицією, вихованню свідомого ставлення до свого здоров’я, поваги до народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу.

Гурток

туристсько-краєзнавчого 

напряму

Туристсько-краєзнавча робота дає учням багато нових вражень: вони вчаться розкривати причинно-наслідкові зв’язки у природі, краще усвідомлювати та розуміти окремі явища і закони природи. Всебічні і тривалі спостереження над природними явищами сприяють формуванню в учнів матеріалістичного світогляду.

Обов’язковими компонентами виховного процесу особистості у туристично-краєзнавчій діяльності визначає спілкування з колективом однолітків. Учасники туристичних заходів повинні постійно виявляти взаємодопомогу, взаємовиручку, терпимість – це ті якості, і така поведінка є умовою реалізації колективної мети, тому формує у школярів навички спілкування у колі ровесників, моральні норми поведінки у суспільстві. Систематичне залучення до туристично-краєзнавчої діяльності розкриває практичні уміння створювати позитивні відносини з оточуючими, цивілізовано розв’язувати конфліктні ситуації. Важливою якістю, яку набуває особистість це уміння підтримувати комунікативні контакти і спільну діяльність в умовах подолання труднощів, фізичних та психологічних навантажень.

Туристсько-краєзнавча діяльність покликана виконувати такі завдання:

  • сприяти відродженню духовності, національної свідомості, любові до рідної країни;

  • виховувати повагу до людини, її праці, допомагати у свідомому виборі професії під час спостережень і екскурсій;

  • результативність навчання і виховання за допомогою яскравих прикладів з навколишнього середовища;

  • збагачувати досвідом спільної діяльності, спілкування;

  • здійснювати особистісний розвиток кожного учня, допомагати в оволодінні навичками самообслуговування;

  • оздоровлювати учнів, зміцнювати їх фізично і морально, вчити норм поведінки в колективі;

  • навчити раціонально, без заподіяння шкоди природі збирати колекції, цінні природні матеріали;

  • розвивати вміння поповнювати зібраними під час походів і екскурсій матеріалами краєзнавчі музеї чи куточки, створювати нові;

  • навчити постійно стежити за економічним станом довкілля та вчасно знайомити з результатами досліджень громадськість.

bottom of page