top of page

Психологічні рекомендації батькам з вибору гуртка для дитини

1. Враховуйте інтереси дітей, а не власні. Пам’ятайте, що Ваша дитина має обирати гурток за власним бажанням. Ваша думка може виступати як порада. Щоб з’ясувати які інтереси у Вашої дитини спостерігайте за тим, що вона робить із зацікавленістю. Про що частіше розпитує Вас. Чим любить займатися, чим захоплюється. Не обирайте певний гурток своєму синові або доньці тому що Ви хотіли займатися в ньому.

2.Враховуйте вікові особливості дитини.  Чим менше вік Вашої дитини, тим більше терпіння та уваги Ви маєте приділити      їй для адаптування до нових умов у гуртку. Більшість гуртків розраховані на різні вікові категорії дітей. Бажано, навчання у певному гуртку розпочинати ще з 5-6 років. 

Так дитина поступово та систематично буде оволодівати певним багажем знань та умінь. І вже в старшому віці зможе досягти неабияких результатів. Дітям дошкільного та молодшого шкільного віку бажано відвідувати гуртки для розвитку моторики: де діти можуть щось ліпити, складати, малювати, вирізати, клеїти тощо. Позитивний вплив на розвиток дитини мають хореографічні гуртки. На яких дитина вчиться управляти своїм тілом, дисциплінованості, бути у колективі. Театральні студії допоможуть дитині контролювати та розкривати свої емоції та почуття. Краще розуміти духовний та естетичний світи. Де вони зможуть спілкуватися з однолітками, розкрити свої індивідуальні якості, повірити в свої власні сили, навчитися виступати перед публікою, знайти друзів.

3.Враховуйте психологічні особливості дитини.  Темперамент дитини може допомогти у виборі гуртка.

Діти-сангвініки, бажають відвідувати майже всі гуртки, їх завжди цікавить щось нове, тому, допоможіть дитині обрати на початку навчального року лише 2-3 найбільш улюблених, важливих гуртка для неї.

Дітям-флегматикам зазвичай подобаються гуртки, на яких необхідно проявляти зосередженість, увагу, витривалість. Такі діти досягають неабияких результатів у гуртках: ліплення, малювання, вишивки, а також у гуртках інтелектуального напрямку тощо.

Дитині-флегматику, потрібен більший час і докласти більше зусиль щоб адаптуватися до театрального гуртка, або лідерського. Тому що їм важко  проявляти свої емоції та почуття. Але за допомогою терпіння і наполегливості і власного бажання діти розкриваються у  гуртку.

Дітям-холерикам подобаються відвідувати гуртки на яких вони можуть проявити свою неповторність, активність. Це можуть бути лідерські, театральні, вокальні гуртки. На хореографічних гуртках такі діти виступають у сольних номерах. Психологічні рекомендації дітям-холерикам, які мають нестійку увагу, непосидючість, зверхактивність займатися у гуртках ліплення, малювання. На яких вони можуть вчитися контролювати свою агресію, емоційність.

Діти-меланхоліки бажають відвідувати театральні гуртки, гуртки журналістики або хореографічні гуртки, гуртки музикальних інструментів, вокальні – всі ті, на яких вивчається, розкриваються внутрішній світ людини.

Такі діти блискуче розповідають вірші, виступають на сцені. І в то й же час, вони являють собою найбільш вразливих дітей.

Діти-меланхоліки досить чутливі, ранимі, можуть сильно переживати певні труднощі. Їм особливо потрібна психологічна підтримка з боку батьків, педагогів. Вони розкриваються, досягають неабияких результатів якщо їх підтримувати, хвалити.

4.Вміння адаптуватися. Кожній дитині потрібний час щоб адаптуватися: одній достатньо декількох занять, щоб звикнути до нових умов гуртка, друга дитина сильно хвилюється, висловлює не бажання ходити на заняття, починає засмучуватися, коли Ви її залишаєте. Поясніть дитині, що необхідний час, щоб звикнути до нових умов. Запитуйте, чи були на заняттях діти, які сподобалися Вашій дитині. Дружба та позитивне спілкування між дітьми допомагає швидше адаптуватися. Виконуйте разом з дитиною завдання, які дають на гуртку. Вирішуйте разом труднощі які виникають. Висловлюйте щиру зацікавленість та пошану до інтересів своєї дитини. Тоді Ваша дитина буде систематично відвідувати гуртки, і найголовніше – гармонійно розвиватися.

5.Організовуйте режим кожного дня дитини. Ви маєте пам’ятати, що заняття у різних гуртках має приносити дитині радість, розвиток і задоволення. Необхідно установлювати правильний розпорядок дня та чередувати заняття з відпочинком. Особливо важливо, щоб дитина не менше години щодня проводила на свіжому повітрі. Крім того, у дитини має бути  вільний час – під час якого дитина може погратися своїми іграшками, по-дитячи помріяти. І обов’язково кожного дня намагайтеся приділити годинку для ваших дітей. Цей час проведіть разом – спільно зробити, приготувати щось, пограти, обов’язково невимушено поспілкуватися. Такі годинки-спілкування будуть зберігати між вами і дітьми теплі довірливі стосунки.

Кожна дитина є здібною. Треба пам’ятати, що здібності дитини розкриваються лише в діяльності. Тому заняття у улюбленому гуртку допоможуть з’ясувати які саме здібності є у Вашої дитини, і допоможуть їх розкрити, удосконалити.

bottom of page