top of page

Соціально-реабілітаційний напрям

Координаційна діяльність закладу здійснюється шляхом впровадження в роботу превентивних програм, організацію різноманітних масових заходів з даного напряму, організацію роботи з дітьми-волонтерами та дітьми-лідерами, надання методичних рекомендацій соціальним педагогам, класним керівникам закладів загальної середньої освіти району. Ефективною діяльністю з формування здорового способу життя підлітків і молоді є профілактика соціальних проблем і негативних соціальних явищ, запобігання їх негативним наслідкам. Велику роль у формуванні здорового способу життя відіграє, підвищення поінформованості й розширення знань, підлітків про здоров’я, здоровий спосіб життя, формування у них відповідних цінностей і життєво важливих переконань, напрацювання необхідних практичних навичок відповідальної безпечної поведінки стосовно свого життя і здоров’я, а також життя і здоров’я оточення.

432098106_879447093983799_3270581389070825066_n.jpg
439831748_898608645400977_7381775492834044806_n.jpg

Гуртки

соціально-реабілітаційного 

напряму

Основними завданнями, роботи з даного напряму є:

  • формування у підлітків позитивної самооцінки й усвідомлення важливості уміння ефективно спілкуватися та взаємодіяти, що,в свою чергу, стане підґрунтям для ведення здорового способу життя та запобігання негативній поведінці;

  • формування негативного ставлення до факторів, що шкідливо впливають на здоров’я, зокрема вживання наркотичних речовин;

  • відпрацювання навичок прийняття рішення, протистояння соціальному тиску, впевненої відмови;

  • надання відповідної до віку інформації про зміни, що відбуваються в організмі підлітка;

  • інформування про ВІЛ/СНІД, шляхи передачі та способи захисту;

  • формування навичок безпечної поведінки, навичок протистояння насильству як фактору загрози для здоров’я;

  • ознайомлення підлітків з Конвенцією ООН про права дитини,формування усвідомлення необхідності дотримання прав та обов’язків, навичок правомірної поведінки;

  • навчання підлітків прогнозувати свої життєві перспективи, визначати, які знання, вміння та навички необхідні для досягнення мети, формувати вміння планувати своє життя.

Робота з соціально-реабілітаційного напряму спрямована на попередження, подолання відхилень у поведінці школярів і запобігання різних форм їх асоціальної, аморальної поведінки, а саме: 

  • правопорушень (схильності до агресії, крадіжок, брехні та інших вад, що можуть призвести до кримінальних дій);

  • шкідливих звичок (алкоголізму, наркоманії, тютюнопаління, токсикоманії);

  • статевого виховання та статевих порушень (статевої розпусти, венеричних хвороб та СНІДу, статевого насильства тощо);

  • важких психологічних та психічних станів із наслідками (депресії та суїциду, акцентування та загострення психопатичних тенденцій тощо).

У превентивному вихованні учнівської молоді важливим є залучення до виховного процесу батьків, громадських організацій тощо.

Дитячо-юнацькі об’єднання створені в Металургійному районі міста Кривого Рогу сприяють становленню норм демократичної культури, розвитку самоврядування, виробленню навичок спілкування і спільної діяльності, виховують патріотичні почуття юного громадянина України.

Координаційна діяльність закладу здійснюється шляхом впровадження лідерських проектів, навчанням лідерського активу, створення умов для реалізації права учнівської молоді на соціальну творчість в організації різноманітних масових заходів, наданням методичної допомоги педагогам-організаторам закладів загальної середньої освіти району.

330270739_735701508007483_5092617357871449699_n.jpg
433926833_879622607299581_7147799959023905989_n.jpg

Підростаюче покоління повинно бути відповідальним за вирішення проблемних ситуацій у своєму середовищі, на рівні дитячої громади. Участь у громадському житті, учнівському самоврядуванні допомагає самовихованню та самопізнанню. Сучасні дитячі та молодіжні громадські організації, об’єднання, спілки виступають особливим соціальним інститутом, який вирішує виховні завдання власними прийомами та методами.

КПНЗ ЦДЮТ координує учнівське самоврядування в районі, через діяльність Районного дитячого парламенту Спілки активних дітей «НАДІЯ», районного клубу «Лідер», участі у роботі Міської асоціації дитячих об’єднань МАДО, участі у форумах та самітах МАДО, лідерських конкурсах: «Якби мером міста був я», «Гра єднає нас, у Всеукраїнських проектах: «Школа успіху» Фонду братів Кличко, Всеукраїнських зборах Ради старшокласників, впровадження лідерських проектів. Завдання, які поставлені перед позашкільним навчальним закладом з даного напряму :

  • Взаємодія освітніх установ і дитячо-юнацьких громадських об’єднань через об’єднання зусиль у виховній роботі розвитку дитячого громадського руху та учнівського самоврядування.

  • Аналітична діяльність з розвитку дитячого руху в районі шляхом використання моніторингової системи та відстеження рейтингів шкільних дитячих об’єднань ЗНЗ, виявлення кращого досвіду.

  • Створення умов для втілення сучасних інтерактивних педагогічних технологій в розвитку дитячого лідерського руху та сприяння позитивній мотивації громадянських цінностей дітей лідерів.

bottom of page