top of page

"Юні екологи"

Степанюк Наталя

Why We're Great >

Фантазія, а не фанатизм!

Наполегливість, а не низькість!

Впевненість, а не впертість!

Старанність, а не сила!

Терпіння, а не тиск!

Розуміння, а не розчарування!

Оригінальність, а не образа!

Надія, а не норов!

Інтелект, а не іронія

Метою гуртка є формування основ наукових компетентностей особистості засобами науково-дослідницької діяльності вихованців.  

Досягнення мети передбачає вирішення таких завдань:

  • засвоєння основ наукових екологічних знань,

  • перетворення теоретичних знань у стійкі переконання,

  • формування у вихованців активної життєвої позиції та морально-етичних правил поведінки в природному і соціальному оточенні.

Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:

  • пізнавальної - забезпечує розширення, систематизацію і поглиблення знань про природу рідного краю, перспективи використання місцевих ресурсів в інтересах краю і країни, розкриття закономірностей природних процесів і явищ, що відбуваються у регіоні;

  • практичної – сприяє набуттю досвіду навчально-пізнавальної природничої діяльності, оздоровленню довкілля, навичок екологічно доцільної поведінки, розвитку дослідницьких умінь, формуванню практичних умінь поліпшення стану природного середовища своєї місцевості, спостережливості за явищами природи.

Гуртки
еколого-натуралістичного напряму

  • наукової – забезпечує формування інтелектуальних здібностей вихованців у процесі оволодіння дослідницькою діяльністю, розвиток практичних навичок і вмінь;

  • соціальної – сприяє вихованню любові до рідної природи на основі пізнання її цінності, 

  • формуванню екологічно активної позиції, прагнення діяти для збереження довкілля і досягнення цілей сталого розвитку суспільства, самореалізації та життєствердженню кожної дитини.

Передбачається робота з розвитку вмінь встановлювати причинно-наслідкові зв’язки в природі, проведення дослідів, розвиток умінь і навичок догляду за рослинами та тваринами у куточку живої природи, у природі, проведення спостережень за об’єктами живої природи, які складають основи відповідального та дієвого ставлення до навколишнього природного середовища. Робота в гуртку планується так, щоб теоретичний матеріал поєднувався з практичними завданнями (проведення дослідів, фенологічними спостереженнями, збиранням лікарської сировини, природного матеріалу і роботою з ним ), самостійною роботою з літературою, написання рефератів, науково-дослідних робіт тощо.

Учасник конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів обласної Природничої школи учнівської молоді, вихованка Кожухарь Єви, гурток «Юні екологи» КПНЗ «ЦДЮТ Металургійного району» КМР, керівник гуртка Степанюк Наталя Борисівна. Назва дослідницької роботи: «Найстаріші жителі Землі – змії».

В гуртку «Юні екологи» (керівник Наталля Степанюк) активно проводяться заняття з питань енергозбереження, метою яких є поглибження знання вихованців щодо економії енергоресурсів. Під час гурткових занять вихованці із задоволенням працюють в міні-лабораторії «У майстерні юного енергетика».

Практична робота «Нове життя старим електричним лампочкам» - збір відпрацьованих електричних лампочок і виготовлення природничих поробок – шлях до вирішення екологічних проблем навколишнього середовища та збереження природних ресурсів.

Відео-екскурсія на виставку "Світ черепах", гурток "Юні екологи" керівник Наталя Степанюк

bottom of page