top of page

Концепція гуманізуючого мистецтва

IMG-84d5b8e867a6ddefd4f83f1c23f6de47-V.jpg

Задля забезпечення інноваційного розвитку в КПНЗ «ЦДЮТ Металургійного району» КМР впроваджено концепцію гуманізуючого мистецтва, яка носить синтетичний характер і є важливим ланцюгом у виховному процесі. Дана концепція базується на сучасних теоретичних положеннях та концепціях новітньої вітчизняної й зарубіжної педагогіки.

Дана концепція представлена нами як синтез ідей розвиваючого навчання, теорії естетичного виховання, концепції гуманізації особистості.

Встановлено, що нинішня епоха, стратегія на незалежність, утвердження демократії і ринкових відносин потребують вироблення нового розуміння гуманізму. Нині гуманізм являє собою певну суму загальнолюдських цінностей, звичайних моральних, правових та інших форм поведінки, які проявляються в чуйності, спілкуванні, справедливості, відповідальності. На сьогодні стрижнем у визначенні гуманізму є визнання людини самодостатньою цінністю, ствердження права особистості на унікальність і, як наслідок – її вільний розвиток на основі внутрішньої необхідності.

Виявлено естетичну парадигму, яку покладено до найголовнішого принципу розвитку закладу, в якій стверджується, що естетика є найефективнішою теорією виховання, оскільки вона спирається на свободу творчої взаємодії суб'єкта з предметом небайдужості, що насамперед постає основним та беззаперечним засобом впливу на особистість.

Встановлено, що перетворювальна функція естетичного виховання полягає у формуванні здатності індивида змінювати дійсність за законами краси в усіх сферах його діяльності, які ведуть до зміни, реальної чи ідеальної, існуючого і створення, знову-таки реального чи ідеального, того, чого раніше не існувало.

Сформулоьвано основні функції естетичного виховання, які надають великих можливостей для інноваційного розвитку особистості в ЦДЮТ Металургійного району:

1) формування естетично-ціннісної орієнтації особистості;

2) розвиток естетично-творчих потенцій особистості.

Аналіз ідей розвиваючого навчання підкреслив, що розуміння розвитку здібностей дітей є «всезагальною потребою всього людства». Метою освіти, зокрема і позашкільної, є перспективний розвиток дитини. Тому розвивальна освіта, крім досягнутих результатів розвитку, використовує процеси, що перебувають на стадії становлення. В ЦДЮТ Металургійного району створено саме такі умови, які забезпечують розвиток творчих здібностей, творчого потенціалу кожного учня, формують творчу особистість і готують її до творчої, пізнавальної, суспільно-трудової та професійної діяльності.

bottom of page