top of page

Методичні об'єднання закладу

Відповідно до закону України «Про позашкільну освіту», Положення про позашкільний навчальний заклад, Статуту, з метою підвищення якості освітнього процесу, рівня організації роботи закладу, в ЦДЮТ діють методичні об’єднання  – структурні підрозділи внутрішньої системи управління освітнім процесом.

Методичне об’єднання методистів-координаторів

Методичне об’єднання методистів-координаторів за напрямами виховної роботи, (далі –  МО методистів-координаторів) діє на підставі Положення, затвердженого наказом ЦДЮТ від 06.01.2021. № 03/1 «Про затвердження Положення про методичне об’єднання методистів-координаторів за напрямами виховної роботи КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» Металургійного району» КМР» – координує методичну, організаційну та виховну роботу методистів-координаторів та сприяє підвищенню рівня їх фахової майстерності.

Уся діяльність МО методистів-координаторів здійснюється на основі педагогічного аналізу, планування роботи як на поточний період, так і на перспективу згідно з програмою розвитку ЦДЮТ і передбачає багатопланову та різноманітну за змістом і формою роботу, з метою забезпечення безперервного зростання професійного рівня педагогів і реалізації науково-методичної проблеми ЦДЮТ.

Основними завданнями

- підвищення професійного рівня методистів-координаторів, педагогічної майстерності;

- наявність особистої програми професійної самоосвіти;

- впровадження в роботу сучасні особистісно-орієнтовані технології (інтерактивне навчання, метод проектів, інформаційно-комунікаційні технології, створення ситуації успіху та ін.);

- направити роботу на реалізацію концепції національного виховання;

- співпрацювати з органами учнівського самоврядування для надання допомоги в організації їхньої роботи.

photo_2024-04-19_12-26-16.jpg

Художня рада

З метою забезпечення високого професійного рівня розвитку педагогів, підвищення їх професійної майстерності та творчого потенціалу а також глибокого і всебічного вивчення стану підготовки гуртківців та їх результатів до різних заходів, конкурсів тощо в ЦДЮТ створено методичне об’єднання художня рада (далі – МО художня рада).

МО художня рада є консультативно-дорадчим органом, діє на підставі Положення про художню раду, затвердженого наказом ЦДЮТ від 05.01.2021р. № 02/1 «Про затвердження Положення про художню раду».

Діяльність художньої ради спрямовується на виконання таких завдань:

1. забезпечення реалізації основних завдань і принципів виховання;

2. удосконалення фахової підготовки членів художньої ради з метою надання якісної позашкільної освіти;

3. здійснення інформаційно-нормативного забезпечення керівників гуртків ЦДЮТ;

4. здійснення методично-консультаційної та практичної допомоги керівників гуртків;

5 вивчення, впровадження перспективного педагогічного досвіду. Узагальнення та обмін досвідом успішної педагогічної та творчої діяльності;

6 створення умов для професійного зростання, самоосвіти та творчої діяльності керівників гуртків творчих об’єднань;

7. здійснення керівництва творчою діяльністю керівників гуртків творчих об’єднань ЦДЮТ;

8. задоволення потреб гуртківців у культурному і духовному розвитку.

Творча майстерня

Методичне об’єднання «Творча майстерня» діє на підставі Положення, затвердженого наказом ЦДЮТ від 18.09.20р. № 119/1 «Про затвердження Положення про Методичне об’єднання «Творча майстерня» (далі – МО Творча майстерня) –  координує методичну, організаційну роботу педагогів, сприяє підвищенню рівня їх фахової майстерності.

МО Творча майстерня охоплює педагогів творчих об’єднань організаційно-масового відділу та спеціалістів певного професійного спрямування: декоративно-ужиткового, яке здійснює навчально-виховний процес за різними напрямами образотворчого мистецтва та художньо-самодіяльної творчості, які навчають й виховують дітей за різними напрямами музичного, вокального, хореографічного, театрального мистецтв тощо.

Діяльність МО Творча майстерня спрямовується на виконання таких завдань:

  • удосконалення науково-теоретичної, психолого-педагогічної, загальнодидактичної, методичної і фахової підготовки членів МО з метою надання якісної позашкільної освіти;

  • здійснення інформаційно-нормативного, методичного, психологічного забезпечення керівників гуртків ЦДЮТ;

  • вивчення, впровадження перспективного педагогічного досвіду. Узагальнення та обмін досвідом успішної педагогічної діяльності;

  • створення умов для професійного зростання, самоосвіти, дослідницької і творчої, діяльності керівників гуртків. Здійснення керівництва творчою діяльністю педагогів ЦДЮТ;

  • забезпечення засвоєння і впровадження найбільш ефективних технологій, методик і технік навчання та виховання учнів;

  • конкретне відбиття загальнодидактичних, загальнопедагогічних, психологічних положень стосовно конкретного заняття або виховного заходу.

  • огляди кабінетів, конкурси методичних знахідок серед педагогів МО, презентації педагогів МО.

  • задоволення потреб гуртківців в інтелектуальному, культурному і духовному розвитку.

photo_2023-10-18_12-13-54.jpg

Школа молодого фахівця

З метою створення умови для адаптації молодих спеціалістів у педагогічному колективі, сприяння самопізнанню своїх особливостей професійної спрямованості, створенню умов для їх професійного зростання, розкриттю творчого потенціалу та компетентності, підвищення якості освіти, ефективності впровадження інновацій у практику діяльності педагогів певного напрямку в ЦДЮТ створено постійнодіюче професійне об’єднання педагогів «Школа молодого фахівця» (далі – ПОП Школа молодого фахівця).

ПОП Школа молодого фахівця діє на підставі Положення, затвердженого наказом ЦДЮТ від 14.09.2020р. № 106/1 "Про затвердження Положення про професійне об’єднання педагогів ЦДЮТ «Школа молодого фахівця»".

В роботі ПОП Школа молодого фахівця передбачається вирішення наступних задач:

  • вивчення нормативно-інформаційної документації і методичних листів з питань освіти;

  • проведення індивідуальних та колективних форм науково-методичної роботи з педагогами;

  • огляд новинок науково-методичної літератури;

  • ознайомлення педагогів із досягненням педагогічної науки та ефективного педагогічного досвіду;

  • взаємовідвідування занять з подальшим самоаналізом і аналізом досягнутих результатів;

  • організація відкритих занять з певної тематики;

  • формування замовлень на зміцнення матеріальної бази і приведення дидактичних засобів навчання, зокрема наочних матеріалів у відповідність з сучасними вимогами до навчального кабінету, до оснащення заняття.

bottom of page